پرش به محتوای اصلی

اخبار حوزه عفاف و حجاب

ششمین جلسه اقامه نماز و چهارمین جلسه امر معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب بصورت مشترک برگزار شد
ششمین جلسه ستاد اقامه نماز، چهارمین جلسه کمیته امر به معروف و نهی از منکر و دومین جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در تاریخ هفدهم اسفند 1400 بصورت مشترک برگزار شد.
جلسه ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی بصورت مشترک بر
چهارمین جلسه ستاد اقامه نماز، سومین جلسه کمیته امر به معروف و نهی از منکر و سومین جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در تاریخ 26 دی ماه 1400 بصورت مشترک برگزار شد.
سومین جلسه اقامه نماز و دومین جلسه امر معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب بصورت مشترک برگزار شد
سومین جلسه ستاد اقامه نماز، دومین جلسه کمیته امر به معروف و نهی از منکر و دومین جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در تاریخ نهم شهریور 1400 و همزمان با هفته دولت بصورت مشترک برگزار شد.
سومین جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در سال 99 برگزار شد
سومین جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در سال 99 با حضور اعضای شورا و امام جماعت اداره کل برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی خانواده و فضای مجازی
با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی فضای مجازی و داشتن خانواده سالم ، کارگاه آموزشی "خانواده، اخلاق و امنیت در فضای مجازی" در اداره کل پست استان مرکزی برگزار شد.
اولین جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در سال 99 برگزار شد
اولین جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی در سال 99 با حضور اعضای شورا و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

تصویر

Loading

حدیث

 

امام صادق (ع) : برای زن مسلمان، جایز نیست که روسری (مقنعه) و پیراهنی بر تن کند که بدنش را نپوشاند. (وسایل الشیعه، جلد ۳۰، ص ۵۱۸۱)


پیامبر اکرم (ص) : بهترین زنان شما، زنی است که برای شوهرش، آرایش و خودنمایی کند، اما خود را از نامحرمان بپوشاند. (بحارالانوار، ج ۱۰۳، ص ۲۳۵)


پیامبر اکرم (ص) : زنان خود را با پوشش اندام و جسم، از دیدار نامحرمان باز دارید، که زنان هرچه پوشیده‌تر باشند، سعادتمندتر هستند. (سفینه البحار، ج ۲، ص ۲۹۸)


 امام سجاد ـ علیه السّلام ـ در خصوص حق چشم برانسان می فرماید: «و اما حق چشم تو این است که آن را به حرام ندوزی و جز در آنجا که عبرتی در کار باشد و بصیرتی افزاید و دانشی به تو رساند، به کارنگیری که چشم دریچة عبرت گیری است»

تحف العقول، ابن شعبه حرانی، ترجمه غفاری، ص263.


امام صادق_علیه السلام_ در حدیثی فرمود: «خود را از زنان و ناموس مردم حفظ کنید و چشم طمع به آنان ندوزید تا زنان و ناموس شما از چشم و طمع دیرگران حفظ و مصون گردند».

مجلسی، محمدباقر، بحارالانوار؛ تهران، دارالکتب الاسلامیه، ج71، ص270.


امام علی (علیه‌السلام) فرموده‌اند: پاداش رزمنده شهید در راه خداوند، بالاتر از پاداش انسان پاک‌دامنی نیست که توان انجام گناه را دارد ولی خود را آلوده نمی‌سازد. انسان پاک‌دامن، نزدیک است که فرشته‌ای از فرشتگان الهی گردد.

نهج‌البلاغه، حکمت (۴۷۴)