پرش به محتوای اصلی

اخبار

دریافت خدمات ارتباطی تنها از طریق دارندگان پروانه مورد تاکید است

دریافت خدمات ارتباطی تنها از طریق دارندگان پروانه مورد تاکید است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مرکزی در جلسه شورای اداری استان که به ریاست استاندار مرکزی برگزار شد، ضمن تاکید بر لزوم تامین ارتباطات از بسترهای قانونی و امن برای دسترسی به شبکه اینترنت، شبکه ملی اطلاعات، شبکه دولت و سایر خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات، گفت: حفاظت از اطلاعات مشترکین وابستگی تنگاتنگی با تامین ارتباطات از طریق دارندگان پروانه فعالیت در حوزه های ارتباطی دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در این جلسه افزود: امروزه فراهم‌سازی بستر ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات به یکی از وظایف اصلی دستگاه های اجرایی و مطالبات جدی مردم بدل شده است و لذا تامین ارتباطات از طریق دارندگان پروانه فعالیت در حوزه‌های ارتباطی بعنوان زیرساخت ارائه خدمات الکترونیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مهدوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را تنها مرجع صدور پروانه فعالیت جهت ارائه هرگونه خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات برشمرد و افزود: نظارت مستمر آن سازمان بر عملکرد دارندگان پروانه‌ها در چارچوب مفاد پروانه‌های صادر شده و رسیدگی به تخلفات دارندگان پروانه‌های یاد شده مهم است.
مدیر کل ارتباطات استان گفت: پروانه‌های صادر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات، در حوزه‌های ارتباطات ثابت و سیار، کدهای خدماتی عمومی، ارائه خدمات رادیویی، بهره‌برداری از شبکه‌های رادیویی اختصاصی و غیر اختصاصی، ارائه خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی و دفاتر ارتباطی و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی است.
مهدوی تصریح کرد: در حال حاضر هشت شرکت دارای پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) ، چهار شرکت دارنده پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco) و دو شرکت دارای پروانه انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت (FWA)  در سطح استان مرکزی فعالیت دارند.
وی ادامه داد: کلیه دستگاه‌های اجرایی و مردم شریف استان میتوانند با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس https://www.cra.ir ، قسمت دارندگان پروانه و یا لینک ارتباطی yun.ir/Tanzim ، از جزییات اطلاعات دارندگان پروانه ارائه خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات آگاهی حاصل کنند.
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۱۹
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید