پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت:

بحران کووید 19 اهمیت تسریع در تحول دیجیتال در زمان های چالش برانگیز را برجسته کرد

بحران کووید 19 اهمیت تسریع در تحول دیجیتال در زمان های چالش برانگیز را برجسته کرد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: بحران کووید 19 علاوه بر برجسته سازی نقش حیاتی فناوری های اطلاعاتی و ارتباطات در ادامه عملکرد جوامع، اهمیت تسریع در تحول دیجیتال در زمان های چالش برانگیز را مشخص کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به مناسبت روز جهانی ارتباطات با حضور در برنامه رادیویی نشست هفته، ضمن تبریک این روز، به کلیه فعالان این حوزه، بر تاثیر انکارناپذیر ارتباطات در زمینه ارتقای سطح سواد، افزایش درآمد سرانه، رفاه اقتصادی، مناسبات و مبادلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی میان ملل و اقوام گوناگون و از میان رفتن فواصل جغرافیایی تاکید کرد.

مهدوی ضمن تاکید بر اهمیت ارتباطات در جوامع امروزی گفت: همه ساله 27 اردیبهشت ماه برابر با 17 ماه می، در تقویم های جهانی به عنوان روز جهانی ارتباطات شناخته می شود و اتحادیه جهانی مخابرات با نامگذاری این روز به عنوان روز جهانی ارتباطات و مخابرات در پی آن است که میزان اهمیت ارتباطات در جوامع انسانی را به برنامه ریزان و سیاستگذاران این عرصه یادآوری کند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه از تلاشهای مستمر مدیریت و کارکنان مجموعه های تابعه وزارت متبوع و اپراتورهای ارتباطی در سطح استان تقدیر و تشکر کرد و تلاش مضاعف همکاران حوزه ارتباطی استان در یکسال اخیر و همزمان با همه گیری ویروس کرونا را بسیار ارزشمند دانست و گفت: با افزایش حضور مردم در منازل و استفاده از اینترنت برای اموری همچون آموزش، دورکاری و یا سرگرمی و تماشای فیلم، استفاده از اینترنت به یک ضرورت تبدیل شد و شاهد افزایش تقاضا در این حوزه بودیم بطوریکه در این دوران ظرفیت پهنای باند ورودی استان با افزایش حدود 4 برابری به بیش از 265 گیگابیت بر ثانیه رسید.

مهدوی در تشریح اقدامات مجموعه ارتباطات استان در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کووید 19، به واگذاری 100 گیگ اینترنت ثابت رایگان به مشترکین اینترنت ثابت در اسفند 98، رایگان سازی ترافیک مصرفی اساتید و دانشجویان برای ارتباط با سرویس‌های آموزش راه دور دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان، ارائه بسته‌های ۶۰ گیگابایتی اینترنت «رایگان» برای دانشجویان و طلبه‌های عزیز و همچنین حذف تعرفه ترافیک معلمان و دانش آموزان جهت استفاده از شبکه شاد اشاره کرد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به اهمیت توسعه زیرساختهای ارتباطی جهت ایجاد ارتباطات مناسب و پایدار، از افزایش ۶۷ درصدی طول شبکه فیبرنوری استان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: طول این شبکه از ۹۲۰ کیلومتر در سال ۹۲ به یک‌هزار و ۵۴۴ کیلومتر در پایان سال 99 رسیده است.

مهدوی در ادامه با تاکید بر اهمیت ایجاد عدالت ارتباطی با اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات گفت: بهره‌مندی روستاهای بالای 20 خانوار استان از مزایای شبکه ملی اطلاعات، در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد و تلاش جهت تحقق این امر در 2 سال اخیر سرعت بیشتری یافته و ایجاد بستر انتقال مناسب با اجرای پروژه فیبر نوری در برخی مناطق روستایی استان نیز در دست اجراست.

مدیر کل ارتباطات استان همچنین از برقراری خدمات رومینگ بین اپراتوری در 237 روستای استان، در دولت تدبیر و امید خبر داد و تصریح کرد: هدف از اجرای طرح رومینگ، استفاده بهینه و حداکثری اپراتورها از زیرساخت‌های یکدیگر برای برقراری ارتباط مناسب و پایدار در اقصی نقاط کشور  است.

براساس این گزارش، در حال حاضر حدود 80  درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و برنامه ریزی لازم برای اتصال مابقی روستاها نیز انجام شده است.

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۹
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید