اخبار

جلسه کمیته نظارت بر امنیت سایبری استان مرکزی برگزار شد

جلسه کمیته نظارت بر امنیت سایبری استان مرکزی برگزار شد
دومین جلسه کمیته نظارت بر امنیت سایبری استان مرکزی همزمان با هفته پدافند غیرعامل، با محوریت معرفی تهدیدات سایبری جدید و بررسی نیازهای استان در راستای ارتقاء امنیت فضای سایبری استان در برق منطقه‌ای باختر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، لادن مهدوی، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  بیان کرد: کمیته مذکور به منظور افزایش توان تخصصی و عملیاتی خود، ضمن دعوت از سایر متخصصین امنیت فناوری در سطح استان و تکیه بر خرد جمعی افراد، نقشی کلیدی در شناسایی و رفع مسائل امنیتی حوزه سایبری دارد.

مهدوی ادامه داد: شرکت برق منطقه ای باختر از شرکتهای موفق در زمینه به کارگیری فناوری های نوین اطلاعات در حوزه کاری و مدیریتی خود است که در کنار این موضوع توجه ویژه ای به حوزه امنیت و صیانت از داده های الکترونیکی خود دارد.

در ادامه مسعود فراهانی، سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل با اشاره به شعار هفته پدافند غیرعامل سال 97 «پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی» به بیان مفهوم بازدارندگی پرداخت و با تاکید بر اهمیت پدافند سایبری، تهدیدات این مقوله را بسیار جدی دانست که مقابله با آن ها نیازمند دانشِ به روز و پیگیری مستمر است.

 وی بر موضوع آینده‌نگری پدافند غیر عامل با پیشرفت فناوری‌های نوین تاکید کرد وافزود: در گذشته نگرش نسبت به پدافند غیر عاملفیزیکی بود و بیشتر بر آسیب تجهیزات و عدم خدمت رسانی به موقع اشاره می‌شد اما امروز در کنار توسعه، توجه به شاخص‌های مراقبتی و صیانتی، بسیار حائز اهمیت است.

فراهانی بر به حداقل رساندن تهدیدات و آمادگی نیروی انسانی برای افزایش فرصتهای بومی تاکید کرد و گفت: در کشور ما بعد از انقلاب موضوع امنیت کشور همیشه مد نظر قرار گرفته و این مسئله قابل معامله و کوتاه آمدن نیست.

براساس این گزارش در ادامه جلسه در راستای مصون سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات استان از مرکز مانیتورینگ و اتاق سرور  برق منطقه‌ای باختر بازدید به عمل آوردند.

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۱۱۴

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید