پرش به محتوای اصلی

اخبار

باحضور ابتکار؛

رونمایی از سند ارتقای بانوان در آغاز هفته دولت و همزمان با سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به استان مرکزی

رونمایی از سند ارتقای بانوان در آغاز هفته دولت و همزمان با سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به استان مرکزی
با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان، از سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان مرکزی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان مرکزی، سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با موضوع بررسی سند ارتقای زنان و خانواده استان مرکزی برگزار شد.

در ابتدا این جلسه گزارشی از جامعه زنان استان مرکزی ارائه شد و بر این اساس، درصد جمعیت زنان استان مرکزی ۴۹.۲ اعلام شد. در ادامه بیان شد که استان از نظر میزان باسوادی زنان رتبه ۱۶ و از نظر تعداد دانشجویان زن رتبه ۹ و از حیث مشارکت زنان در مسائل اقتصادی رتبه ۲۸ را دارد.

در ادامه معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این جلسه ضمن تبریک هفته دولت، بر موضوع ارتقاء وضعیت زنان و خانواده تاکید کرد و گفت: منشا این بحث‌  عدالت است و واژه عدالت دارای ابعاد مختلفی است که عدالت اقتصادی از ابعاد مهم آن است که بعنوان یکی از  دغدغه های دولت دوازدهم مطرح می‌باشد.

ابتکار عدالت جنسیتی را یکی از ابعاد مهم عدالت دانست و گفت: براساس این مهم ما در ابتدای دولت دوازدهم با همکاری دستگاه‌ها، شاخص‌های عدالت جنسیتی را تدوین کردیم وپس از تدوین شاخص‌ها، گرد آوری سند ارتقای زنان با توجه به شرایط  هر استان در دستور کار استانها قرار گرفت.

در حاشیه این نشست، لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: توانمند سازی بانوان در کسب و کارهای نوپا و دیجیتال به عنوان یکی از اولویت های دولت و همچنین وزارت متبوع، در دستور کار خود دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن اشاره به توسعه زیرساخت های ارتباطی و فراهم سازی بستر اینترنت پرسرعت و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در تمام شهرها و بیش از 850 روستای استان، تصریح کرد: فراهم شدن این بستر ارتباطی می تواند فرصت های جدید شغلی و به تبع آن خلق ثروت را برای بانوان شهری و روستایی ایجاد کند.

 براساس این گزارش مهدوی  همزمان با آغاز هفته دولت و سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به استان مرکزی، با حضور در گلزار مطهر شهدای اراک به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۰۲
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۲۰۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید