پرش به محتوای اصلی

اخبار

سطح تعاملات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فتا استان مرکزی افزایش می یابد

سطح تعاملات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فتا استان مرکزی افزایش می یابد
به منظور افزایش سطح تعاملات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فتا استان، نشست مشترکی با حضور مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، آنقی، رئیس پلیس فتا استان و کارشناسان فنی این حوزه در سالن جلسات اداره کل ICT استان مرکزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، در این نشست مهدوی، مدیر کل ارتباطات و اطلاعات استان مرکزی ضمن اشاره به اعلام آمادگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت ارائه خدمات مشاوره ای در خصوص امنیت سامانه های اطلاعاتی و تست نفوذپذیری سامانه های دستگاه های اجرایی استان با بهره گیری از توان فنی کارشناسان مرکز آپا، گفت: دستگاه های اجرایی استان جهت بهره‌مندی از خدمات یاد شده، تنها لازم است با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و یا اداره کل پدافند‌غیرعامل استانداری مکاتبه کنند.
مهدوی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های امنیت توسط مرکز آپا استان افزود: این اداره کل میتواند با همکاری مرکز یاد شده، در زمینه آموزش کارشناسان پلیس فتا اقدام کند.
نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان همچنین با اشاره به فراهم شدن بستر ارتباطی مناسب که می‌تواند فرصت‌های جدید شغلی و به تبع آن خلق ثروت را در روستاها ایجاد کند، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به این نگرش، همگام با توسعه دسترسی‌ به اینترنت‌ پرسرعت، آموزش و فرهنگ سازی استفاده بهینه از فناوری اطلاعات را در دستور کار خود داشته و بر این اساس در سال گذشته، تعداد 12 کارگاه آموزشی در زمینه « توانمند سازی بانوان برای کارآفرینی از طریق ICT» و «خانواده و فضای مجازی» به همت این اداره کل و با همکاری فرمانداری‌های استان،در شهرستان‌ها و روستاهای استان برگزار شد.
مهدوی تشریح کرد: بر اساس تفاهم نامه ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقرر است با تولی‌گری دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات، دوره های آموزشی مربیگری در ۱۴ رسته دارای الویت حوزه ICT ، جهت پایوران نیروهای مسلح برگزار شود که البته تعدادی از این رسته ها مرتبط با امنیت است.
در ادامه آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: با توجه به نوع فعالیت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و همچنین ماموریت‌های پلیس فتا، زمینه همکاری این دو دستگاه بسیار زیاد است.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه زیرساخت اصلی ارتباطی در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، پلیس فتا در فعالیت های خود در حوزه پیشگیری، به شدت به همکاری  اداره کل ارتباطات نیاز دارد.
آنقی تصریح کرد: وضعیت زیرساختهای ارتباطی استان، درصد نفوذ اینترنت در خانواده‌ها و مواردی از این قبیل میتواند پلیس فضای تبادل اطلاعات را در حوزه پیشگیری یاری کند.
براساس این گزارش، مقرر شد کمیته کارشناسی به منظور شناسایی، تحلیل و ساماندهی  وضعیت فضای سایبری استان متشکل از نمایندگان اداره کل ارتباطات، پلیس فتا و دیگر نهادهای مرتبط با این حوزه تشکیل شود.
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۲۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید