پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری شورای ICT استان با حضور مدیر کل تنظیم مقررات منطقه مرکزی

برگزاری شورای ICT استان با حضور مدیر کل تنظیم مقررات منطقه مرکزی
جلسه شورای مدیران ICT استان با حضور مهدوی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، شفیعی مدیر کل تنظیم مقررات منطقه مرکزی، برفره مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان، ملک‌حسینی مدیر مخابرات منطقه مرکزی و جمعی از مدیران ICT برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، در این جلسه لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی ابتدا گزارشی از عملکرد اداره کل ICT و ادارات زیر مجموعه در استان و مشکلات پیش روی در توسعه شبکه های ارتباطی ارائه کرد.

مهدوی با بیان اینکه طرح پایش وضعیت ارتباطی در 861  روستای استان مرکزی به پایان رسیده است، گفت: بنا به  دستور مقام عالی وزارت ارتباطات، طرح پایش زیرساخت های ارتباطی روستاهای استان، همزمان با سایر نقاط کشور از اواخر تیر ماه سالجاری آغاز شد و با یک برنامه ریزی مدون و طرح عملیاتی مشخص، وضعیت ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار استان طی مدت یک ماه مورد پایش و بررسی قرار گرفت.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به برگردان شبکه GSM-WLL استان برروی شبکه تلفن همراه اول افزود: اقدامات عملیاتی این طرح در خرداد ماه سالجاری پایان پذیرفت و بهسازی شبکه پس از اعمال تغییرات در دست انجام است و بنابراین در آینده نزدیک مشکلات احتمالی ناشی از اجرای این طرح با پیگیری کارشناسان ارتباطات سیار رفع می‌شود.

مهدوی با اشاره به سفر اخیر مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تاکید ایشان در ارائه خدمات ارتباطی مناسب و با کیفیت در شهرها و روستاها، گفت: مشکلات موجود اغلب نقاط استان احصاء شده و برنامه‌ریزی‌ها در راستای رفع این مشکلات صورت گرفته است.همچنین در نظر است با برگزاری جلسات شورای ICT در سطح شهرستانهای استان، با حضور فرمانداران و مسئولین محترم هر شهرستان، وضعیت ارائه خدمات در کلیه شهرستانهای استان بررسی شود.

در ادامه شفیعی، مدیر کل تنظیم مقررات منطقه مرکزی، پوشش ارتباطی تلفن همراه، در سطح شهرها، روستاها و جاده های مواصلاتی استان مرکزی را خوب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به امکان صدور پروانه جدید دفاتر پیشخوان در سطح استان، گفت: از 131 دفتر پیشخوان دولت در سطح استان، مجوز فعالیت 3 دفتر لغو و اعتبار تعداد 7 پروانه به پایان رسیده است و در حال حاضر 121 دفتر پیشخوان دولت در استان فعال هستند.

مدیر کل تنظیم مقررات منطقه مرکزی همچنین ضمن اشاره به بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان تنظیم مقررات از دفاتر پیشخوان دولت و خدمات بخش عمومی، از وضعیت مطلوب ارائه خدمات به مشتریان در سطح دفاتر استان مرکزی خبر داد.

براساس این گزارش، در این جلسه جهت رفع مشکلات حوزه ICT استان تصمیمات لازم اتخاذ شد.

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۱۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید